Emma Watson:Herminona není jenom šprtka

13. prosince 2008 v 10:04 |  Emma Watson

Emma Watson: "Hermiona není jenom šprtka."

Emma Watson: „Hermiona není jenom šprtka.“
Ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár, který uvidíme dnes večer na Primě, nám Emma Watson (18) ukáže úplně novou tvář své hrdinky, vzorné čarodějky Hermiony Grangerové.


"Nikomu bych roli Hermiony nepřenechala! Je mi hrozně blízká," tvrdí nyní Emma Watson, která v potterovské sérii ztělesňuje pilnou studentku čarodějnictví Hermionu Grangerovou. Kdysi, když Hermionu hrála poprvé ve filmu Harry Potter a Kámen mudrců, zdůrazňovala pravý opak: "Každá jsme úplně jiná. Já mám víc holčičích zájmů, nejsem taková knihomolka, netrávím tolik času domácími úkoly." Uplynulo ale pár let, Emma natočila pár dalších potterovských filmů, a na postavě Hermiony nacházela čím dál víc sympatických povahových rysů. "Dokáže lézt lidem na nervy, což chápu. Má pevný charakter, je umíněná a dovede být i pěkně drsná. Třeba když dá Malfoyovi pěstí," prohlásila o své hrdince po premiéře třetího dílu, Harryho Pottera a vězně z Azkabanu. A když pak natáčela film Harry Potter a Ohnivý pohár, Emma Watson zjistila, že má s Hermionou mnoho společného: "Dřív jsem to popírala, ale nakonec jsem musela uznat, že máme celkem dost podobnou povahu. A čím dál víc to srovnání beru jako kompliment. Hermiona je silná osobnost, nenechá se sebou zametat. Jejími nejlepšími přáteli jsou dva kluci, ale dovede si proti nim obhájit vlastní názor. Je inteligentní a je na to hrdá. Je cílevědomá, nikdy se nevzdává, je loajální a umí se postavit za své přátele."
Třebaže, jak všichni potterovští fanoušci dávno vědí, je jí souzeno skončit po boku spolužáka Rona Weasleyho, ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár ji čeká románek s někým jiným - zalíbení v ní nalezne bulharský famfrpálový šampión Viktor Krum. "Předtím se o ni žádný kluk pořádně nezajímal, takže když si všimne, že ji Viktor pozoruje, ze začátku tomu nevěří a říká si: ,Opravdu ten kluk na mě kouká, nebo se mi to jen zdá?´ Nemůže uvěřit, že by opravdu mohla zajímat někoho tak slavného. Je to pro ni hotová emocionální horská dráha," vysvětluje Emma Watson. Před začátkem natáčení Ohnivého poháru zalitovala, že role Viktora nepřipadla Bradu Pittovi. "Mám pro něj trochu slabost," přiznává. "Bohužel, na Viktora je trochu starý. Zatímco její herecký kolega Daniel Radcliffe, který hraje Harryho Pottera, musel před Ohnivým pohárem trénovat potápění a připravovat se na náročné akční scény, na Emmu tentokrát čekaly výzvy poněkud jiného charakteru. Kvůli scéně slavnostního plesu musela zvládnout valčík: "Liší se od všech ostatních tanců a je opravdu dost těžký. Až mě překvapilo, jak to pro mě bylo obtížné. Ale naštěstí se to vyplácí a ve filmu to pak vypadá skvěle." Ještě více ji ale zaskočilo, že kvůli plesové scéně musela tvrdě trénovat i tak elementární věc, jako je chůze dolů po schodech ve slavnostní róbě. "Chvíli to trvalo," vzpomíná na natáčení onoho záběru. "Fakt jsem nevěděla, že existuje tolik způsobů, jak sejít ze schodů. Byla to dřina. Režisér mě neustále komandoval: ,Ramena dozadu, stůj rovně, hlavu nahoru, dělej plavné krůčky.´ Když jsme to dodělali, byla jsem úplně vyřízená. Ale doufám, že to vypadá dobře. Pro Hermionu je to obrovská změna."

Zdroj:prepni.centrum.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama